RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Krwawy zamach w Afganistanie. Zginęło co najmniej 19 osób

Do zamachu doszło, gdy sikhowie jechali na spotkanie z prezydentem Aszrafem Ghanim (fot. PAP/EPA/I. SAMEEM)
Do zamachu doszło, gdy sikhowie jechali na spotkanie z prezydentem Aszrafem Ghanim (fot. PAP/EPA/I. SAMEEM)

W zamachu w Dżalalabadzie w Afganistanie zginęło co najmniej 19 osób, a 20 zostało rannych. Większość ofiar to wyznawcy sikhizmu. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie tzw. Państwo Islamskie.

Dziesięcioro wisielców w rodzinnym domu. Wśród ofiar dzieci

W domu na przedmieściach stolicy Indii, Delhi, znaleziono 11 ciał. 10 ofiar wisiało u sufitu i miało zawiązane oczy, a jedenasta ofiara, 70-letnia...

zobacz więcej

Ładunek zdetonował zamachowiec samobójca. Do zamachu doszło, gdy sikhowie jechali na spotkanie z prezydentem Aszrafem Ghanim, który przebywa z dwudniową wizytą w prowincji Nangarhar.

Pozostaje on wciąż w regionie, ale jest bezpieczny - informują prezydenckie służby prasowe. Kilka godzin przed zamachem prezydent Afganistanu otworzył szpital w Dżalalabadzie. Wśród ofiar znajdował się jedyny sikhijski kandydat do wyborów parlamentarnych, które mają odbyć się w Afganistanie w październiku.

Ambasada Indii w Kabulu potępiła atak, nazywając go przejawem „tchórzliwego terroryzmu”. Sikhowie i hindusi stanowią mniejszości w zdominowanym przez muzułmanów Afganistanie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej