RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 42. Jedna osoba nie żyje

Wypadek na drodze krajowej nr 42 (fot. KPP Radomsko)

Na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Strzelce Małe zderzyły się dwa samochody. Trzy osoby zostały ranne, jedna z nich mimo reanimacji zmarła. Policja organizuje ruch wahadłowy.

Zaginęła 44-letnia Justyna z Gniezna

W środę 27 czerwca między godziną 17:30 a 18:00 zaginęła Justyna Janicka – 44-letnia mieszkanka Osieńca (okolice Gniezna).

zobacz więcej

Do wypadku doszło około godziny 13 na 168 kilometrze drogi krajowej 42 na odcinku Przedbórz – Radomsko, w miejscowości Strzelce Małe w woj. łódzkim.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-letni mieszkaniec Łodzi jadący w kierunku Przedbórza, skręcając samochodem Ford Transit w lewo na posesję, wymusił pierwszeństwo na kierującym hondą civic 48-letnim mieszkańcu Kłobucka, który jechał z naprzeciwka – wyjaśnia Wojciech Auguścik z KPP w Radomsku.

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniosła 81-letnia pasażerka hondy, mieszkanka Kłobucka. Kierowca transita z obrażeniami ciała został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Kierowca hondy trafił do szpitala w Radomsku.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Początkowo droga była zablokowana. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo.

źródło:
Zobacz więcej