RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Najnowszy sondaż. PiS wygrywa. Zobacz, kto poza Sejmem

Poza PiS i PO do Sejmu weszłyby jeszcze, SLD Kukiz'15 i PSL  (fot. PAP/Paweł Supernak)
Poza PiS i PO do Sejmu weszłyby jeszcze, SLD Kukiz'15 i PSL (fot. PAP/Paweł Supernak)

Gdyby wybory parlamentarne odbyłyby się w czerwcu, w Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań, wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRIS) dla Onet.pl. PiS zyskało zwolenników i zdecydowanie góruje nad resztą stawki.

Najnowszy sondaż. PiS wygrywa. Zobacz, kto poza Sejmem

Gdyby wybory parlamentarne odbyłyby się w czerwcu, w Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań, wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i...

zobacz więcej

Prawo i Sprawiedliwość cieszy się największym wzrostem notowań. W porównaniu z majem PiS zyskał 4,5 pkt. procentowego. Z wynikiem 37,8 proc. przeważa nad Platformą Obywatelską, która z kolei straciła 3 pkt. proc. i uzyskała wynik 24,6 proc.

Poza PiS i PO do Sejmu weszłyby jeszcze SLD, Kukiz'15 i PSL.

Na Sojusz Lewicy Demokratycznej zagłosowałoby 9,6 proc. Polaków. W porównaniu do poprzedniego miesiąca wynik znacząco się nie zmienił. Kukiz’15 zyskał 7,5 proc. (wzrost o 2,7 proc.) i PSL – 5,7 proc.(bez zmian).

Z sondażu wynika, że poza Sejmem znalazłyby się: Nowoczesna (3 proc. poparcia), Partia Razem (1,3 proc.) i Wolność (1,1 proc.).

8,9 proc. Polaków deklaruje, że nie wie jeszcze, na kogo odda swój głos. Przekonanych o swoim udziale w wyborach jest 40,8 proc. respondentów. Odpowiedzi „zdecydowanie nie” udzieliło 28 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej