RAPORT

Pogarda

Jest reakcja amerykańskich Żydów na nowelizację ustawy o IPN

Ortodoksyjni Żydzi. Nowy Jork (fot. REUTERS/Darren Ornitz)
Ortodoksyjni Żydzi. Nowy Jork (fot. REUTERS/Darren Ornitz)

Najnowsze

Popularne

Komitet Żydów Amerykańskich (AJC) z zadowoleniem przyjął w środę nowelizację polskiej ustawy o IPN. „To ważny krok dla odbudowy zaufania w relacjach między Polską, światem żydowskim oraz Stanami Zjednoczonymi” – napisano w oświadczeniu.

Kaczyński o ustawie o IPN: Czas przeciąć te dyskusje

Oczywistym celem tego dokumentu jest pokazanie światu, również naszym społeczeństwom, że doszliśmy w tej sprawie do porozumienia - powiedział...

zobacz więcej

AJC „z zadowoleniem przyjmuje dziś działanie polskiego parlamentu w celu wycofania zapisu o sankcjach karnych w kontrowersyjnej ustawie” o IPN – stwierdzono.

„Poprawa tego przeciwskutecznego środka to ważny krok dla odbudowy zaufania i poprawy relacji między Polską, światem żydowskim oraz Stanami Zjednoczonymi” – powiedział cytowany w tekście oświadczenia prezes AJC David Harris.

W dokumencie podkreślono, że szef organizacji spotykał się z polskimi urzędnikami w celu „złagodzenia kryzysu, który wybuchł z powodu ustawy”.

W środę Sejm uchwalił nowelizację ustawy o IPN uchylającą przepisy przewidujące kary więzienia za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej. Senat nie wniósł do ustawy poprawek. Nowelizację podpisał prezydent Andrzej Duda.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej