Gwałtowne pożary trawią Północną Kalifornię

W akcji gaszenia przy użyciu wozów straży pożarnej, helikopterów i specjalnych buldożerów uczestniczy ponad 230 strażaków (fot. David McNew/Getty Images)

Gwałtowne pożary dotknęły Północną Kalifornię. Władze wydały nakaz ewakuacji 3 tys. osób z zagrożonych terenów. Tylko w ciągu niedzieli ogień strawił kilkanaście budynków w Clearlake Oaks.

Kalifornia w ogniu. Pożary zabiły co najmniej 10 osób

Co najmniej 10 osób zginęło, a ok. 20 tys. trzeba było ewakuować w północno-zachodniej części Kalifornii z powodu szybko rozprzestrzeniających się...

zobacz więcej

Zagrożonych jest tam ok. 600 innych zabudowań. Jak się szacuje, w rejonie tym płonie ok. 7 km kwadratowych lasu. Władze ewakuują wszystkich mieszkańców Spring Valley.

Jest to jeden z czterech wielkich pożarów, które w tej chwili trawią Północną Kalifornię. Zmienny wiatr i upalna pogoda sprzyjają niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się ognia.

Zagrożone pożarami są tereny od San Jose do granicy Oregonu.

W akcji gaszenia przy użyciu wozów straży pożarnej, helikopterów i specjalnych buldożerów uczestniczy ponad 230 strażaków.

W październiku zeszłego roku w pożarach w Północnej Kalifornii zginęły 44 osoby, a tysiące domów zostało strawionych przez żywioł.

źródło:
Zobacz więcej