Papież: Brońmy życia nienarodzonych, ubogich, opuszczonych i chorych

Papież Franciszek błogosławi ciężarną kobietę, dotykając jej brzucha podczas audiencji generalnej w Watykanie (fot. REUTERS/Max Rossi)

Papież Franciszek powiedział, że należy bronić świętości życia w każdym jego przejawie – życia nienarodzonych, ubogich, opuszczonych i chorych. Franciszek przyjął na audiencji uczestników Zgromadzenia Ogólnego Papieskiej Akademii Życia.

Papież Franciszek: Rodzice to współpracownicy Boga

Papież Franciszek powiedział wiernym w Watykanie, że rodzice powołując dziecko na świat działają jako „współpracownicy Boga”, Misja ta czyni z...

zobacz więcej

Papież w przemówieniu opublikowanym przez Watykańskie Biuro Prasowe napiętnował aborcję, eutanazję, handel ludźmi i współczesne formy niewolnictwa.

Jak powiedział, te negatywne zjawiska wynikają z błędnego przekonania, że narodziny są dziełem przypadku, a śmierć pogrąża nas w nicości. Podkreślił, że gdy z naszego horyzontu znika bliźni, interesujemy się wyłącznie sobą i konsumpcja staje się najwyższym dobrem. Franciszek mówił o rozprzestrzeniającym się wirusie narcyzmu, który czyni z ludzi „niewolników lustra”, ludzi ślepych na prawdziwe wartości życia.

Dodał, że życie jest darem, który należy przyjąć i wykorzystać, służąc innym. Zaznaczył, że bioetyka powinna bazować na przekonaniu o centralnym znaczeniu godności osoby ludzkiej.

źródło:
Zobacz więcej