„Głowa do góry!”. Prezydent wspiera reprezentację po porażce

Prezydent Andrzej Duda obejrzał mecz w towarzystwie marynarzy (fot. PAP/PAP/Adam Warżawa/TT)

„Biało-Czerwoni stało się. Trudno. Głowa do góry!” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda po porażce reprezentacji Polski z Kolumbią 0:3, która oznacza odpadnięcie drużyny narodowej z MŚ już w fazie grupowej.

Boniek: nie chciało mi się płakać, ale jest mi przykro

W piłce obowiązuje zasada – ktoś jest lepszy, ktoś jest gorszy. Kolumbijczycy byli lepsi i to pokazali – przyznał po meczu oznaczającym koniec...

zobacz więcej

Prezydent podkreślił, że przestrzega trzech zasad. „Pierwsza: obiecałem Naszym, że będę z Nimi – więc nie krytykuję. Druga: cieszę się z sukcesów i chwalę – ale jeśli jest za co. Trzecia: nigdy nie załamuję rąk, wyciągam wnioski, bo jutro też jest dzień i trzeba iść do przodu” – napisał Andrzej Duda.

Prezydent oglądał mecz z Kolumbią w Gdyni, w „Marynarskiej” Strefie Kibica na fregacie rakietowej ORP Generał Kazimierz Pułaski.

Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek we wpisie na Twitterze przyznaje, że „przegraliśmy bo byliśmy słabsi”. „Trzeba się podnieść i dalej pracować, innej drogi nie znam. Dziękuje wszystkim za wsparcie i doping i w czwartek gramy o honor, w sporcie ma to wielkie znaczenie, koszulka z Orłem jest najważniejsza” – napisał Boniek.

W czwartek w Wołgogradzie Polacy zagrają na pożegnanie mundialu z Japonią (godz. 16; transmisja TVP1).

źródło:

Zobacz więcej