Papież Franciszek: Rodzice to współpracownicy Boga

Papież pozdrawia wiernych podczas niedzielnej modlitwy (fot. PAP/ EPA/CLAUDIO PERI)

Papież Franciszek powiedział wiernym w Watykanie, że rodzice powołując dziecko na świat działają jako „współpracownicy Boga”, Misja ta czyni z rodziny „sanktuarium życia” – dodał w rozważaniach podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański.

„Mundial dla pokoju”. Papież pozdrawia piłkarzy

– W Rosji rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Pragnę skierować moje serdeczne pozdrowienia dla zawodników i organizatorów, jak...

zobacz więcej

Zwracając się do tysięcy wiernych przybyłych na plac Świętego Piotra papież mówił: „Niech Najświętsza Maryja Panna pomoże nam zrozumieć, że w każdej osobie znajduje się ślad Boga, źródła życia”.

Podkreślił, że wierzący powinni być „świadomi tego, że powołując dziecko na świat rodzice działają jako współpracownicy Boga”. – Ta prawdziwie podniosła misja czyni z każdej rodziny sanktuarium życia i rozbudza, z każdymi narodzinami dziecka, radość, zdziwienie, wdzięczność – zauważył Franciszek.

Zachęcił też wiernych do refleksji nad tym, jaka jest ich wiara: „Czy to jest wiara radosna, czy zawsze jednakowa, płaska? Czy jest we mnie poczucie zaskoczenia?”.

– Czy kiedy widzę dobrych ludzi, czuję w głębi wdzięczność, czy też nic nie porusza mojego serca? – pytał papież.

źródło:

Zobacz więcej