„Słowa człowieka, który twierdzi, że nie był »Bolkiem« nadają się do kabaretu”

– Słowa człowieka, który twierdzi, że nie był „Bolkiem” nadają się do komentarzy kabaretowych – stwierdził prof. Andrzej Zybertowicz z kancelarii prezydenta w programie „Woronicza 17”. Dodał, że wykorzystywanie go do celów politycznych przez opozycję jest smutne.

Jarosław Wałęsa kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska

Syn b. prezydenta, eurodeputowany PO Jarosław Wałęsa wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska – ogłoszono w sobotę podczas...

zobacz więcej

W sobotę odbyło się spotkanie reaktywujące Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie. O reaktywacji Komitetu poinformowano przed kilkoma dniami. Udział w Komitecie zapowiedziały zarówno znane postaci ze sceny politycznej i kulturalnej, jak i organizacje oraz partie, w tym PO, Nowoczesna, KOD, powołany przez PSL Ruch Obrony Polskiej Samorządności, Ogólnopolski Strajk Kobiet czy Obywatele RP. 


– Koalicja obywatelska wie, że żyjemy w zgiełku pojęciowym, w zgiełku komunikacyjnym. To, że Lech Wałęsa powie za tydzień coś innego jest lekceważone, ponieważ to jest polityka nastawiona na przekaz emocjonalny – zauważył prof. Zybertowicz. Obecny w studio Jerzy Jachnik z Kukiz’15 stwierdził, że w tym działaniu opozycji widać jedynie pokusę sięgnięcia z powrotem po władzę.  Europoseł PiS Ryszard Czarnecki zwrócił uwagę na duży podział w samej Platformie Obywatelskiej i podkreślił, że wątpliwie patrzy na tego typu koalicje. – Wybory samorządowe w wielu miastach pokazują jak bardzo podzielona jest opozycja – dodał. 

Jako przykład przedstawił dwóch kandydatów ze strony lewicy warszawskiej w wyborach na prezydenta miasta. Ja się zastanawiam, czy Lech Wałęsa bardziej pomoże, czy zaszkodzi koalicji obywatelskiej – powiedział Adam Andruszkiewicz z koła Wolni i Solidarni. 

Przypomniał wybory prezydenckie z 2000 roku, w których Lech Wałęsa uzyskał wynik na poziomie około 1 procenta. Jerzy Wenderlich z SLD odnosząc się do wypowiedzi przedmówców stwierdził, że kandydatura Andrzeja Celińskiego na prezydenta Warszawy jest wartością dodaną a skupienie opozycji wokół Lecha Wałęsy będzie miało pozytywny wpływ na wyniki wyborcze ze względu na jego wyrazistość polityczną.


źródło:
Zobacz więcej