Zombie wychodzą na ulice. „Zaczyna się od ustania funkcji myślowych” [WIDEO]

Mocna kampania Tramwajów Warszawskich (fot. YouTube)

Zombie na ulicach, czyli mocna kampania Tramwajów Warszawskich – „Odłóż smartfon i żyj”. Problem jest spory, bo zamiast patrzeć na światła i jezdnie, patrzymy w swoje telefony.

Z trąbką rowerową przeciwko kieszonkowcom w Neapolu

Trąbkami rowerowymi ukrytymi w kieszeniach wolontariusze pilnujący porządku w centrum Neapolu płoszą kieszonkowców i ostrzegają przed nimi ich...

zobacz więcej

– Zaczyna się od ustania funkcji myślowych, a potem wychodzą na ulicę – tak o warszawskich smartfonowych zombie opowiada jeden z bohaterów spotu przygotowanego w ramach dziesiątej już edycji kampanii „Bądźmy Razem Bezpieczni”, której celem jest podwyższenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tegoroczne hasło, „Odłóż smartfon i żyj”, nawiązuje do coraz większej liczby wypadków, których przyczyną jest nieodpowiedzialne korzystanie z urządzeń mobilnych.

Tylko w tym roku doszło do ponad 350 wypadków z udziałem pieszych, w tym 113 było z ich winy. Do wielu z nich by nie doszło, gdyby piesi nie byli tak często zapatrzeni w swoje smartfony. Problem jest międzynarodowy. Według AA Insurance, firmy ubezpieczeniowej działającej w Wielkiej Brytanii, około 17 wypadków dziennie w tym kraju może wynikać z nieuwagi przechodniów.

W 2014 roku już ponad połowa roszczeń ubezpieczeniowych ws. kolizji z pieszym dotyczyła jego nieuwagi w sytuacji, gdy korzystał z urządzeń mobilnych. Potwierdzają to w swoich wypowiedziach także motorniczowie Tramwajów Warszawskich.

źródło:
Zobacz więcej