Premier zestawiony ze zbrodniarzami. Przewodnicząca Rady Warszawy kasuje wpis

Ewa Malinowska-Grupińska (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Przewodnicząca Rady Miasta st. Warszawa Ewa Dorota Malinowska-Grupińska zamieściła na swoim profilu na Facebooku grafikę, na której premier Mateusz Morawiecki jest zestawiony m.in. z Hitlerem i Stalinem – informuje Wirtualna Polska. Po telefonie dziennikarzy portalu skasowała wpis.

Rusza kampania „Dobry start”. Kancelaria Premiera publikuje spot

Kancelaria Premiera opublikowała spot promujący program „Dobry start”. Występujący w materiale rodzicie opowiadają, jak istotnym wsparciem będzie...

zobacz więcej

Poszło o ulotki dotyczące programu „Dobry Start”, które w ostatnich dniach trafiły do szkół. Informację o 300-złotowym wsparciu dla uczniów zilustrowano na nich zdjęciem premiera w otoczeniu dzieci. Ulotka wywołała w Internecie dyskusję.

Malinowska-Grupińska, prywatnie żona polityka PO Rafała Grupińskiego, zamieściła grafikę, na której znalazły się propagandowe zdjęcia kolejnych dyktatorów i zbrodniarzy z dziećmi. Na końcu tego zestawienia znalazła się fotografia Morawieckiego ze szkolnej ulotki.

– Bardzo mnie poruszyła ulotka, którą pan Morawiecki wysłał do szkół. Premier nie potrafi się nawet na niej uśmiechnąć! Mówienie dzieciom przez rząd, który zabrał tym dzieciom podręczniki, że nagle daje im 300 zł, to hipokryzja. A czy grafika, którą zamieściłam, jest przesadą? Przesadą jest rządowa ulotka z wizerunkiem premiera – powiedziała Malinowska-Grupińska w rozmowie z dziennikarzami portalu wp.pl. Szybko jednak usunęła wpis.

Grafika widnieje natomiast w dalszym ciągu na profilu Jana Grabca. „Dla władzy PiS nie cofnie się przed żadną brudną zagrywką” – napisał rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej.

źródło:
Zobacz więcej