Szef Ruchu Autonomii Śląska woli kibicować Niemcom niż Polakom

Jerzy Gorzelik (fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN /FB/Jerzy Gorzelik)

Jerzy Gorzelik poinformował na Facebooku, że na mundialu w Rosji będzie kibicował reprezentacji Niemiec. Zdaniem szefa Ruchu Autonomii Śląska sukcesy polskich sportowców są okazją do „erupcji prostego patriotyzmu”. W sobotę reprezentacja Niemiec zagra mecz o wszystko.

„Irracjonalny obłęd”. Krystyna Janda niezadowolona z polskich kibiców

Krystyna Janda skrytykowała polskich kibiców. „Przy byle sukcesie dostają zupełnie irracjonalnego obłędu” – powiedziała w programie „Drugie...

zobacz więcej

Jerzy Gorzelik jest jednym z założycieli Śląskiej Partii Regionalnej i równocześnie szefem Ruchu Autonomii Śląska. Na swoim profilu na Facebooku poinformował, że podczas mistrzostw świata w Rosji będzie kibicował reprezentacji Niemiec.

„Zauważam pewne niwelowanie asymetrii debilizmu. W Polsce debile tradycyjnie leczą kompleksy radością z każdego niepowodzenia Niemców. W Niemczech debile niepowodzenie przypisują zbyt mało narodowemu (w znaczeniu nadanemu temu słowu przez pewnego Austriaka) charakterowi drużyny. Jakby coś się zasadniczo zmieniło w tej kwestii od poprzedniego mundialu, który Niemcy wygrali” – napisał Gorzelik.

W rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” Gorzelik stwierdził, że jego ulubioną drużyną nie są Niemcy, a Szkocja i Irlandia, jednak żadna z tych drużyn nie zakwalifikowała się na mistrzostwa.

Na pytanie, komu kibicowałby w przypadku meczu Polski i Niemiec, odpowiedział, że Niemcom. Jego zdaniem atmosfera wokół reprezentacji Niemiec „jest zdecydowanie inna niż w przypadku polskiej kadry”.

„W Polsce wyniki są okazją do erupcji prostego patriotyzmu” – powiedział szef Ruchu Autonomii Śląska.

W sobotę reprezentacja Niemiec zagra mecz o wszystko ze Szwecją. W pierwszym meczu nasi sąsiedzi przegrali z Meksykiem 0:1.

źródło:
Zobacz więcej