Własna kryptowaluta i zarządzanie aplikacją mobilną. Znany raper zbuduje utopijne miasto

Akon chce też kandydować na prezydenta USA (fot. REUTERS/Thomas Mukoya)

Akon, amerykański raper i piosenkarz R&B, planuje zbudować futurystyczne miasto w Senegalu i oprzeć całą gospodarkę wokół nowej kryptowaluty nazwanej od swojego pseudonimu artystycznego – AKoin.

Artysta swój ambitny projekt zaprezentował na Międzynarodowym Festiwalu Kreatywności w Cannes, gdzie wystąpił w panelu zatytułowanym Branding Africa: Blockchain, Entrepreneurship and Empowering the Future.

W czasie prezentacji powiedział, że jego kryptowaluta - AKoin - może być „zbawieniem dla Afryki pod wieloma względami”.

Raper 50 Cent chce ogłosić bankructwo. Sąd: umieszcza w internecie zdjęcia z wiadrami pieniędzy

Amerykański sąd polecił Curtisowi Jacksonowi, lepiej znanemu jako 50 Cent, wytłumaczyć skąd wziął stosy gotówki, której zdjęcia umieścił na swoim...

zobacz więcej

Wszystko opierałoby się na aplikacji mobilnej, która, jak powiedział, pozwoliłaby mieszkańcom Akon Crypto City „rozwijać się”. Kryptowaluta AKoin posiada już własną oficjalną stronę internetową. Można się z niej dowiedzieć m.in. że prezydent Senegalu podarował 45-letniemu Akonowi 2 tys. hektarów ziemi pod jego inwestycję.

Prawdziwa Wakanda

Na stronie miasto jest przedstawione jako „prawdziwa Wakanda” - zaawansowane technologicznie fikcyjne afrykańskie miasto z komiksów Marvela i filmu „Czarna Pantera”.

W filmie Wakanda łączy bujne doliny rzeczne i pasma górskie z technologią kosmiczną, wysokimi wieżowcami i najnowocześniejszymi laboratoriami naukowymi.

Akon - który urodził się w Missouri, ale ma senegalskie pochodzenie i spędził tam część dzieciństwa - roztacza wizję miasta i jego waluty jako pozwalających „markom, firmom i ludziom robić niesamowite rzeczy”.

Miasto z własnymi domami, parkami, uniwersytetami, a nawet stadionem ma powstać kilka minut jazdy od Dakaru.

Prezydent USA

Jednak ambicje Akona nie kończą się na tym etapie, ponieważ podczas tego samego panelu zapowiedział, że będzie kandydował na prezydenta USA w wyborach w 2020 roku.

Zobacz więcej