Chciał relacjonować spotkanie Trzaskowskiego. Został zaatakowany przez byłego wiceministra PO

Konrad Niklewicz (fot. tt/Dariusz Matecki)

Podczas jednego ze spotkań na tzw. ławeczce Trzaskowskiego zaatakowany został bloger, członek stowarzyszenia KoLiber Dariusz Matecki. Za atakiem stał były podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego za rządów Platformy Obywatelskiej Konrad Niklewicz, który wspiera kampanię Rafała Trzaskowskiego.

Petru: Trzaskowski powtarza błędy z kampanii Komorowskiego

Zdaniem Ryszarda Petru w Warszawie z każdym tygodniem rośnie ryzyko przegranej Rafała Trzaskowskiego. Diagnoza byłego lidera Nowoczesnej brzmi:...

zobacz więcej

Dariusz Matecki, bloger znany jako Prawicowy Internet, śledzi kampanię Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. „Przyłapałem go, jak na »ławce Rafała« w świetle kamery TVN24 rozmawia z młodym człowiekiem... tylko widzowie nie wiedzą, że to działacz młodzieżówki PO, którego Trzaskowski sam zaciągnął na ławkę” – napisał na Twitterze.

Po zakończeniu rozmowy Trzaskowskiego z „młodym człowiekiem” bloger zapytał tę drugą osobę, czy należy do młodzieżówki PO. Otrzymał odpowiedź twierdzącą. Następnie Matecki miał zostać wyrzucony ze spotkania i zabroniono mu nagrywania. Został zaatakowany przez Konrada Niklewicza, byłego podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego za rządów Platformy Obywatelskiej oraz, jak podaje strona Instytutu Obywatelskiego, dyrektora zarządzającego instytutu. Mężczyzna uderzył ręką w ekran telefonu blogera, próbował wyrwać urządzenie z rąk Mateckiego, a gdy mu się to nie udało, zaczął wypytywać o zgodę na relacjonowanie otwartego spotkania z mieszkańcami, które nagrywała również telewizja TVN.

„Radzę pić meliskę i walczyć z agresją!” – podsumował całą sytuację bloger, zamieszczając wpis na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej