Algieria bez internetu. Władze walczą z oszustwami na maturach

(fot. Shutterstock/View Apart)

Na czas egzaminów maturalnych w całej Algierii został wyłączony internet. W ten sposób władze postanowiły walczyć z oszustwami i przeszkodzić tym, którzy chcieliby skorzystać z nielegalnej pomocy.

Rzeszów funduje studentom z zagranicy darmową komunikację miejską

Studenci z zagranicy uczący się w Rzeszowie będą za darmo korzystali z komunikacji miejskiej – zdecydowała rada miasta. Przepadła natomiast...

zobacz więcej

Blokada mobilnego i stacjonarnego internetu rozpoczyna się w momencie rozpoczęcia każdego z egzaminów i trwa godzinę. Minister edukacji Nouria Benghabrit poinformowała też o zablokowaniu Facebooka na cały okres matur, czyli od 20 do 25 czerwca.

Decyzja o blokadzie dostępu do sieci ma związek z masowymi oszustwami, do jakich doszło podczas egzaminów maturalnych w 2016 roku. Rok później algierskie władze próbowały zaradzić problemowi, prosząc dostawców internetu o zablokowanie serwisów społecznościowych, jednak nie przyniosło to rezultatu.

Ostatecznie w tym roku decyzja zapadła na wyższym szczeblu. 700 tys. maturzystów może zapomnieć o nielegalnym wsparciu, a pozostali Algierczycy muszą pogodzić się z wprowadzonymi ograniczeniami.

źródło:
Zobacz więcej