Ustawka Trzaskowskiego z TVN. Działacz PO zagrał „zwykłego warszawiaka”

Dariusz Matecki, bloger znany jako Prawicowy Internet, śledzi kampanię Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. „Przyłapałem go, jak na „ławce Rafała” w świetle kamery TVN24 rozmawia z młodym człowiekiem... tylko widzowie nie wiedzą, że to działacz młodzieżówki PO, którego Trzaskowski sam zaciągnął na ławkę” – napisał na Twitterze.

Jaki: Będziemy budować pięć razy więcej mieszkań niż obecne władze

Będziemy budować w stolicy pięć razy więcej mieszkań rocznie, niż buduje PO i Hanna Gronkiewicz-Waltz; będą to tanie mieszkania na wynajem m.in....

zobacz więcej

Na upublicznionym nagraniu Matecki relacjonuje przebieg spotkania. – Byłem dzisiaj na ławce Rafała. Rafał Trzaskowski jeździ po Warszawie i zaprasza tam niby mieszkańców. Dzisiaj mieszkańców nie było. To było na Wilanowie. Właściwie sami partyjni działacze – PO, Nowoczesnej, może kilku KOD-owców. Był TVN – mówi.

– Najważniejsza jest ta scena – rozpoczyna się ławka, tak zwana Ławka Rafała. TVN nagrywa sobie materiały, po czym Rafał Trzaskowski podchodzi do działacza młodzieżówki Platformy Obywatelskiej i zaprasza go na ławkę do rozmowy, żeby pokazać na nagraniu w TVN, że rozmawia o problemach Warszawy z młodymi ludźmi. Coś takiego nigdy nie powinno mieć miejsca. Obrzydliwa manipulacja, którą udało mi się uwiecznić na tym nagraniu – opowiada bloger.

Matecki zapytał później rozmówcę Trzaskowskiego, „czy to jest normalne, że działacz PO przychodzi na ławkę Trzaskowskiego i o coś pyta”. Wymiana zdań miała gwałtowny przebieg. – Prawdopodobnie przyszły szef sztabu Trzaskowskiego próbował wyrwać mi telefon. (…) Inni ludzie z Platformy również zaczęli mi zasłaniać aparat – relacjonuje Matecki.

A u Jakiego…

– Pojechałem na spotkanie z Patrykiem Jakim. Tam cała sala pełna ludzi, macie porównanie. Ale to jeszcze nie koniec. Drugi działacz związany z młodzieżówką PO zaraz po dyskusji z Rafałem Trzaskowskim na ławeczce pojechał ze swoim kolegą rozbijać spotkanie Patryka Jakiego – mówi na nagraniu bloger.

„Po czymś takim Rafał Trzaskowski powinien zrezygnować. Są granice »wpadek«, manipulacji. Przyłapałem go, jak na Ławce Rafała w świetle kamery TVN24 rozmawia z młodym człowiekiem... tylko widzowie nie wiedzą, że to działacz młodzieżówki PO, którego Trzaskowski sam zaciągnął na ławkę” – podsumował Matecki na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej