Raport

Epidemia koronawirusa

Prezydent Bydgoszczy z maksymalnym wynagrodzeniem. „Tak wygląda skromność PO”

Rafał Bruski (fot. arch.PAP/Tytus Żmijewski)

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Łukasz Schreiber udostępnił na Twitterze zdjęcie uchwały Rady Miasta Bydgoszczy dotyczącej m. in. wynagrodzenia prezydenta Rafała Bruskiego z Platformy Obywatelskiej. Ma on otrzymać maksymalne wysokości wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego plus 50 proc. podwyżki od tych sum.

Kraków: Wysokie nagrody dla wiceprezydentów miasta. Nie wiadomo... za co

W 2017 r. na nagrody dla pracowników Urzędu Miasta Krakowa przeznaczono niemal 17 mln zł. Najwięcej, bo ponad 127 tys. zł, otrzymali wiceprezydenci...

zobacz więcej

– Takie działanie ma na celu obejście przymusowej obniżki wynagrodzenia – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info poseł Schreiber.

Polityk PiS zwrócił uwagę, że „to nie jest tylko kwestia Bydgoszczy”.

– Jak widzę, jest to ogólny pomysł wielu samorządowców Platformy Obywatelskiej czy Polskiego Stronnictwa Ludowego – zaznaczył.

– Prezydent Chorzowa wypłacił dodatki specjalne swoim zastępcom, sekretarzowi i skarbnikowi, na łączną kwotę 800 tys. zł. Zostało to zakwestionowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową, jednak nikt nic sobie z tego nie zrobił – zauważył poseł PiS.

– Warto, aby opinia publiczna miała świadomość, jak wygląda w praktyce skromność Platformy Obywatelskiej – podkreślił Łukasz Schreiber.

1 lipca wejdzie w życie niedawno przyjęte przez rząd rozporządzenie ws. wynagrodzenia pracowników samorządowych, które zakłada obniżkę zarobków wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i ich zastępców o jedną piątą.

źródło:
Zobacz więcej