RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szydło: Jarosław Kaczyński jest i będzie szefem PiS

Jarosław Kaczyński (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Jarosław Kaczyński (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

– W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden, prezes Jarosław Kaczyński – powiedziała wicepremier Beata Szydło. Wyraziła przy tym pogląd, że „ploteczki” o konfliktach wewnątrz PiS inspirują „różni koledzy, którzy chcą zaistnieć”.

Merkel przyznaje rację Jarosławowi Kaczyńskiemu

– Niemcy chcą być solidarne z Włochami w kwestii migrantów – stwierdziła Angela Merkel po spotkaniu z premierem Giuseppe Conte. Wskazała, że chodzi...

zobacz więcej

Beata Szydło zapewniła w Trójce, że – wbrew różnym doniesieniom medialnym – w Prawie i Sprawiedliwości nie ma konfliktów, ani między nią a szefem rządu Mateuszem Morawieckim, ani też ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim.

– Mogę zapewnić, że w Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku. Król jest jeden, prezes Jarosław Kaczyński i to Jarosław Kaczyński jest i będzie szefem PiS. Tutaj nic się nie zmieni, a wszystkie te sensacje, które się pojawiają, są takimi właśnie „potworami z Loch Ness” – dodała Szydło.

Wyraziła przy tym pogląd, że tego typu doniesienia często inspirują „różni koledzy, którzy chcą zaistnieć i mają różne fantazje, żeby z dziennikarzami takie ploteczki uprawiać”.

– To nie jest najlepszy sposób na uprawianie polityki, bo energia wszystkich polityków powinna być ukierunkowana na przygotowanie się do wyborów samorządowych, przygotowanie programu, a nie zajmowanie się ploteczkami – zaznaczyła wicepremier.

Szydło zaznaczyła, że rozważa start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. – Ja już powiedziałam wcześniej w jednym z wywiadów mówiłam, że rozważam taką możliwość, nie robię też z tego tajemnicy – powiedziała.

Dodała, że Prawo i Sprawiedliwość chce wygrać jesienne wybory samorządowe, wybory do europarlamentu w maju 2019 r. i parlamentarne.

– Rzeczą jasną jest więc to, że będziemy budować listy, które będą dawały szansę na uzyskania jak najlepszego wyniku – zaznaczyła Szydło.

źródło:

Zobacz więcej