Kwieciński: Bez problemu wzrost PKB w 2018 roku przekroczy 4 proc.

Minister podkreślił, że „w dalszym ciągu mamy dobrą koniunkturę, a nasze firmy rosną”. (fot. arch. PAP/Jakub Kamiński)

– Wzrost PKB w drugim kwartale tego roku będzie bardzo zbliżony do tego z pierwszego kwartału – powiedział Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Dodał, że w całym 2018 r. wzrost bez problemu będzie powyżej 4 proc. PKB.

Imponujący wzrost PKB w I kwartale roku

Produkt Krajowy Brutto w I kwartale 2018 r. wzrósł o 5,2 proc. rdr w porównaniu ze wzrostem o 4,9 proc. rdr w IV kwartale – poinformował Główny...

zobacz więcej

– Biorąc pod uwagę dane dotyczące gospodarki, myślę że możemy liczyć na bardzo zbliżony wynik do tego, który mieliśmy za pierwszy kwartał tego roku – mówił minister Jerzy Kwieciński.

Przypomniał, że za pierwsze trzy miesiące roku Polska miała drugi pod względem wielkości wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej, a jeśli chodzi o największe gospodarki, to był on największy wśród dużych gospodarek unijnych.

Minister podkreślił, że „w dalszym ciągu mamy dobrą koniunkturę, a nasze firmy rosną”.

Jak zaznaczył, m.in. agencje ratingowe weryfikują w górę swoje prognozy dotyczące wzrostu polskiego PKB. Powiedział, że nie będzie najmniejszego problemu, żeby PKB był w tym roku powyżej 4 proc. PKB w pierwszym kwartale 2018 r. wzrósł o 5,2 proc. rdr wobec 4,9 proc. rdr w IV kwartale 2017 r. Resort finansów przygotowując budżet założył, że w 2018 r. polska gospodarka urośnie o 3,8 proc.

źródło:

Zobacz więcej