Strzelanina w Malmö. Celem zamachu był szef gangu

Policja jako motyw strzelaniny bierze pod uwagę zemstę między zwaśnionymi gangami (fot. PAP/EPA/Johan Nilsson/TT)

21-letni mężczyzna, który przeżył poniedziałkową strzelaninę w Malmö, według policji był celem napastników – podała szwedzka gazeta „Aftonbladet”. Jak wskazują autorzy artykułu, mężczyzna jest przywódcą jednego z gangów w Malmö.

Trzecia ofiara strzelaniny w Malmö zmarła w szpitalu

Zmarł trzeci mężczyzna postrzelony w centrum Malmö. W szpitalu znajduje się jeszcze trzech, stan jednego z nich określa się jako ciężki. Najpewniej...

zobacz więcej

Policja jako motyw strzelaniny bierze pod uwagę zemstę między zwaśnionymi gangami. Mężczyzna kojarzony jest także ze sprawą jednego z zabójstw.

Według anonimowego źródła gazety, mężczyzna może być również zaangażowany w handel narkotykami na milionowe kwoty, co jest również brane pod uwagę jako motyw ataku.

W poniedziałkowej strzelaninie zginęły trzy osoby, a trzy kolejne zostały ranne. Doszło do niej po godz. 20 przy ul. Drottninggatan w Malmö , kilkadziesiąt metrów od komisariatu policji. Według świadków w grupę kilkunastu osób wychodzących z internetowej kafejki oddano serię strzałów z przejeżdżającego ulicą samochodu. Prawdopodobnie strzelano z broni maszynowej.

Ofiary to mężczyźni w wieku od 19 do 32 lat. Policja poprosiła o pomoc w dochodzeniu szwedzkie służby wywiadowcze.

Media zwracają uwagę, że w ostatnich latach na przedmieściach dużych miast w Szwecji dochodzi do walki gangów o terytorium. Wiele grup przestępczych w znacznym stopniu składa się z imigrantów.

źródło:
Zobacz więcej