RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Były funkcjonariusz Urzędu Bezpieczeństwa Państwa w Kolbuszowej skazany

Sąd wymierzył oskarżonemu karę 2 lat pozbawienia wolności (fot. arch. PAP)
Sąd wymierzył oskarżonemu karę 2 lat pozbawienia wolności (fot. arch. PAP)

Na dwa lata więzienia skazał sąd byłego funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Kolbuszowej, Józefa O., którego uznał za winnego zbrodni komunistycznych. Mężczyzna był oskarżony o bezprawne pozbawienie wolności czterech żołnierzy podziemia w 1952 r. – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Warszawa: Zatrzymano 20 osób za handel narkotykami

Stołeczna policja zatrzymała 20 osób, które usłyszały zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Pięć z nich zostało aresztowanych.

zobacz więcej

– W dniu 13 czerwca Sąd Rejonowy w Legionowie uznał oskarżonego Józefa O., byłego funkcjonariusza Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Kolbuszowej, za winnego zbrodni komunistycznych – napisano w komunikacie prokuratury.

Dodano, że prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie oskarżył Józefa O. o to, że w okresie od sierpnia do października 1952 r. „dopuścił się zbrodni komunistycznych i zbrodni przeciwko ludzkości, polegających na bezprawnym pozbawieniu wolności czterech żołnierzy należących do niepodległościowego oddziału partyzanckiego działającego na terenie powiatu kolbuszowskiego”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej