RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Były funkcjonariusz Urzędu Bezpieczeństwa Państwa w Kolbuszowej skazany

Sąd wymierzył oskarżonemu karę 2 lat pozbawienia wolności (fot. arch. PAP)

Na dwa lata więzienia skazał sąd byłego funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Kolbuszowej, Józefa O., którego uznał za winnego zbrodni komunistycznych. Mężczyzna był oskarżony o bezprawne pozbawienie wolności czterech żołnierzy podziemia w 1952 r. – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Warszawa: Zatrzymano 20 osób za handel narkotykami

Stołeczna policja zatrzymała 20 osób, które usłyszały zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Pięć z nich zostało aresztowanych.

zobacz więcej

– W dniu 13 czerwca Sąd Rejonowy w Legionowie uznał oskarżonego Józefa O., byłego funkcjonariusza Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Kolbuszowej, za winnego zbrodni komunistycznych – napisano w komunikacie prokuratury.

Dodano, że prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie oskarżył Józefa O. o to, że w okresie od sierpnia do października 1952 r. „dopuścił się zbrodni komunistycznych i zbrodni przeciwko ludzkości, polegających na bezprawnym pozbawieniu wolności czterech żołnierzy należących do niepodległościowego oddziału partyzanckiego działającego na terenie powiatu kolbuszowskiego”.

źródło:

Zobacz więcej