RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski się chwali: Dzięki naszym staraniom pieniądze dla Polski będą zamrożone

– Na szczęście dzięki naszym staraniom te pieniądze [środki unijne – przyp. red.] nie przepadają, tylko będą mrożone. (...) jak my wygramy kolejne wybory, to te pieniądze zostaną odmrożone – powiedział Rafał Trzaskowski z PO. Słowa te odebrane zostały jako ujawnienie ustaleń jego partii z urzędnikami z Brukseli. – Kto z kim zawarł taką umowę? – pyta minister Szefernaker. – Dziękuję Posłowi R. Trzaskowskiemu za szczerość – napisał na Twitterze kontrkandydat Trzaskowskiego, Patryk Jaki.

Trzaskowski: Jak wygramy wybory, to pieniądze z UE dla Warszawy będą odmrożone

– Panowie, wycofajcie się z najbardziej rażących przykładów łamania praworządności, to europejskie pieniądze nie będą mrożone – apelował do...

zobacz więcej

– Warszawa niestety przegrywa [wojnę z Brukselą] – stwierdził w rozmowie z Radiem Zet kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta stolicy, Rafał Trzaskowski. Poseł z Krakowa przyznaje, że „rozporządzenie, które wiąże przestrzeganie praworządności z pieniędzmi”, jest problematyczne i przez to Warszawa może stracić miliardy. Jego zdaniem należne Polsce środki unijne mogą nie zostać teraz przyznane naszemu krajowi, ale jak PO wróci do władzy, to pieniądze zostaną odmrożone.

– Mówię jasno: panowie, wycofajcie się z najbardziej rażących przykładów łamania praworządności, to te pieniądze nie będą mrożone. Na szczęście dzięki naszym staraniom te pieniądze nie przepadają, tylko będą mrożone. W związku z tym jak my wygramy kolejne wybory, to te pieniądze zostaną odmrożone i Warszawa skorzysta wtedy z olbrzymich pieniędzy na inwestycje – uważa Trzaskowski.

Zdaniem części polityków i dziennikarzy komentujących słowa posła PO to forma politycznego szantażu, jaki stosuje kandydat PO na prezydenta Warszawy. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker żąda wyjaśnień w tej sprawie. – Kto i z kim zawarł taką umowę?! – pyta minister.

Do zaskakująco szczerego wyznania Rafała Trzaskowskiego odniósł się też kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta stolicy, Patryk Jaki.

źródło:
Zobacz więcej