RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Skażone jaja w Biedronce i Carrefourze. Nie wolno ich jeść

4,3 mln jajek wycofanych z polskich sieci handlowych (fot. tvp olsztyn)

Terenowe organy Inspekcji Weterynaryjnej nakazały wycofanie z obrotu ponad 4,3 miliona sztuk jaj z powodu skażenia ich antybiotykiem (lazalocyd) – poinformował w komunikacie Główny Lekarz Weterynarii.

Skażone jaja trafiły na niemiecki rynek

W sześciu niemieckich landach wycofano z rynku 73 tysiące jaj skażonych środkiem owadobójczym o nazwie fipronil. Jednocześnie służby...

zobacz więcej

Skażone jaja trafiły do sprzedaży w sklepach sieci handlowej Biedronka, Carrefour oraz Piotr i Paweł. Niewykluczone, że były sprzedawane także w innych sklepach. Jaja znajdują się w sprzedaży, a na skorupkach mają oznaczenie: 3 - PL 30211306 z terminami przydatności do spożycia: od 15.06.2018 do 06.07.2018.

Wycofanie jaj jest spowodowane obecnością pozostałości antybiotyku lazalocyd w ilości przekraczającej maksymalny dopuszczalny poziom. Jaja z zakwestionowanych partii ze wskazanymi terminami przydatności do spożycia należy wycofać ze sprzedaży.

Jaja zostały sklasyfikowane i zapakowane w opakowania bezpośrednie po 6, 10, 20, 30 sztuk w zakładzie pakowania jaj o weterynaryjnym numerze identyfikacyjnym 30215904.

Główny Lekarz Weterynarii zaleca konsumentom, żeby nie spożywali wymienionych w komunikacie jaj. Konsumenci, którzy zakupili wskazane w komunikacie numery partii jaj powinni zwrócić je do sklepu, w którym dokonali zakupu.

źródło:
Zobacz więcej