Skawina: pożar składowiska odpadów

W akcji gaśniczej biorą udział 53 zastępy straży pożarnej (fot. Twoje Info)

W Skawinie (woj. małopolskie) trwa dogaszanie składowiska odpadów sztucznych. W akcji gaśniczej biorą udział 53 zastępy straży pożarnej. Stan powietrza jest stale monitorowany.

Kolejny pożar składowiska odpadów. Ogłoszono ewakuację

– Pożar składowiska chemikaliów miejscowości Wszedzień k. Mogilna (Kujawsko-Pomorskie), który wybuchł w poniedziałek ok. 20.40 został opanowany,...

zobacz więcej

– Zgłoszenie otrzymaliśmy ok 23.48. Po ponad 7 godz. pracy mogę stwierdzić, że ogień już się nie rozprzestrzenia. Obecnie na miejscu praują 53 zastępy straży pożarnej, czyli ok 130 strażakow – poinformował portal tvp.info kapitan Bartłomiej Rosiek z krakowskiej straży pożarnej.

– Trwa dogaszanie, które będzie długotrwałe i może potrwać nawet kilka godzin – dodał.

– Akcja jest trudna, ponieważ odpady składowano w 4-5-metrowych pryzmach. Ze względu na duże zadymienie, strażacy pracują w aparatach chroniących drogi oddechowe. Używany jest ciężki sprzęt, służący do rozgarniania i przewożenia odpadów – powiedział Rosiek.

Strażacy apelują do mieszkańców pobliskich rejonów, aby nie otwierali okien zanim pożar nie zostanie ugaszony. Stan powietrza jest stale monitorowany.
fot. (Twoje Info)

źródło:
Zobacz więcej