Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP broni Krzysztofa Ziemca

Krzysztof Ziemiec (fot. arch.PAP/Darek Delmanowicz)

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zaprotestowało przeciw „nieuzasadnionemu podważaniu wiarygodności osób pracujących w środkach masowego komunikowania, czego jaskrawym przykładem jest kampania medialna wymierzona w red. Krzysztofa Ziemca z TVP” – czytamy w oświadczeniu.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich protestuje po ataku na dziennikarza TVP Info

Obowiązkiem dziennikarza, wpisanym do przepisów prawa prasowego, jest zadawanie pytań. W trakcie manifestacji, w momencie kiedy Władysław Frasyniuk...

zobacz więcej

Na stronie stowarzyszenia można przeczytać, że ostatnie publikacje poświęcone redaktorowi Krzysztofowi Ziemcowi, który jest jednym z prowadzących „Wiadomości” oraz programu „Studio Zachód”, „mają charakter personalnej nagonki wymierzonej w jego wiarygodność jako dziennikarza”.

„Powstały w oparciu o wyrwane z kontekstu opinie i wypowiedzi ze spotkań ze studentami, a ich efektem jest fala nienawistnych i obraźliwych komentarzy. Tego typu nieobiektywne publikacje nastawione na stygmatyzowanie osoby o uznanym dorobku i znaczącej pozycji w środowisku dziennikarskim źle służą debacie publicznej, przez co naruszają zasadę wolności słowa, która jest podstawą funkcjonowania demokratycznego państwa” – pisze w oświadczeniu dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

źródło:
Zobacz więcej