Wandale zniszczyli cud natury sprzed setek milionów lat

Formacja Brimham Rocks została „nieodwracalnie” zniszczona (fot. Wiki/Paul Lakin/TheSun.co.uk)

Słynny balansujący kamień z formacji Brimham Rocks w Summerbridge w angielskim hrabstwie North Yorkshire już nigdy nie będzie taki sam. Grupa nastolatków zniszczyła ten mający 320 mln lat cud natury, wydrapując na nim napisy.

Trollpikken znowu stoi. W Norwegii naprawiają uszkodzoną skałę

„Penis Trolla” w Norwegii przechodzi remont generalny. Robotnicy ustawili już rusztowanie i przywrócili tej formacji skalnej jej dumną postać....

zobacz więcej

Helen Clarke z organizacji National Trust, która zajmuje się ochroną zabytków i przyrody w Wielkiej Brytanii, jest załamana głupotą nastolatków. – Pewnie sprawiało to im przyjemność, ale było kompletnie bezcelowe i niepotrzebne – przyznała.

Znajdujące się około 350 km na północ od Londynu Brimham Rocks odwiedzają każdego roku tysiące turystów. Zachwycają się wyjątkowymi formacjami skalnymi uformowanymi miliony lat temu przez wiatr i lód.

Dotąd skały były kształtowane przez naturę, teraz dołączyli do niej bezmyślni nastolatkowie, czyniąc nieodwracalne szkody. Wyryli na nich swoje imiona „Lee & Chez”, „Siona” oraz napis „2K18”. Policja została też poinformowana, że młodzi ludzie niszczyli formacje, zrzucając kamienie.

„Spadające kamienie dodatkowo niszczyły nawierzchnię turni” – oświadczyła policja, która wskazała, że przez działania nastolatków Brimham Rocks stanowią obecnie zagrożenie dla turystów. Funkcjonariusze poszukują „idiotów”, jak ochrzcili ich oburzeni internauci.

źródło:
Zobacz więcej