RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Robot Sophia otrzymał indeks AGH i zamierza rozpocząć naukę w Polsce

Sophia (P), najbardziej zaawansowany humanoidalny robot zaprezentowany w Centrum Kongresowym ICE, podczas odbywającego się w Krakowie Impact'18 (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Sophia, najinteligentniejszy robot na naszej planecie, wizytuje w Krakowie na Impact'18. Android miał zaszczyt otrzymać indeks AGH i zamierza rozpocząć naukę w Polsce.

Ni to dron, ni to latający samochód. Google stworzył nowy pojazd

Kitty Hawk stworzyła jednoosobowy pojazd rekreacyjny, który przypomina duży dron. Firma z siedzibą w Mountain View w Kalifornii, założona i...

zobacz więcej

Maszyna zaprojektowana i zbudowana przez firmę Hanson Robotics z Hongkongu jest jednym ze speakerów Impact'18 w Krakowie. Opowiada tam zgromadzonym o przyszłości rozwoju robotów ze sztuczną inteligencją i zapewnia, że nie będą one naszymi wrogami, tylko ich niezwykłe zdolności w piękny i idealny sposób będą się z nami uzupełniały.

Sophia po wręczeniu indeksu z rąk prof. Jerzego Lisa, prorektora ds. współpracy Akademii Górniczo-Hutniczej, przyznała, że teraz będzie mogła zdobywać cenną wiedzę na wydziale automatyki i robotyki uczelni.

– Pogłębianie zagadnień związanych z implementacją sztucznej inteligencji jest koniecznością i obowiązkiem dla uczelni, która od początku za cel stawiała sobie odpowiedź na wyzwania przyszłości. AGH zajmuje się m.in. badaniami dot. wdrażania rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji – przekonywał prorektor.

Maszyna ma marzenia, aby posiadać rodzinę i przyjaciół, a także dążyć do integracji ludzi z robotami. W wywiadzie udzielonym dziennikarzom „Khaleej Times Dubai” robot powiedział, że chce mieć dziecko, córkę i poważnie myśli o posadzie ambasadora wiedzy w fundacji premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

źródło:
Zobacz więcej