Uciekł z policyjnego konwoju. Trwa obława na więźnia

Zarządzono blokady dróg (fot. TVP3)

Policjanci z Ostródy poszukują 27-letniego więźnia, który uciekł z konwoju policyjnego, gdy był przewożony z zakładu karnego w Iławie do sądu rejonowego w Ostródzie. Zarządzono blokady dróg, a w poszukiwaniach biorą udział przewodnicy z psami - podała policja.

Wyroki 25 lat więzienia w sprawie śmierci 71 imigrantów. Udusili się w zamkniętej ciężarówce

Czterech mężczyzn zostało w czwartek skazanych przez sąd w Kecskemecie w środkowych Węgrzech na kary 25 lat więzienia za spowodowanie śmierci 71...

zobacz więcej

Rzeczniczka ostródzkiej policji Anna Balińska poinformowała, że do ucieczki więźnia doszło w czwartek, kilka minut po godzinie 9. Poszukiwany to 27-letni Adam Ż. Mężczyzna odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże oraz kradzieże z włamaniami.

Ma około 160 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ogolony na łyso. Ubrany był w niebieski T-shirt, szare spodnie. Cechą charakterystyczną jest duży tatuaż na karku.

– Ogłoszono alarm dla wszystkich policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. W poszukiwaniu biorą udział przewodnicy z psami. Policjanci zorganizowali posterunki blokadowe dróg dojazdowych. Na miejsce z polecenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie pojechali funkcjonariusze z wydziału kontroli, którzy wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia – podała Balińska.

Policja apeluje, by osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat poszukiwanego, kontaktowały się z policją pod numerem telefonu alarmowego 112.

źródło:
Zobacz więcej