Dorota Kania wygrała proces z Markiem Dochnalem

Dorota Kania w 2016 roku została prawomocnie uniewinniona (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

W 2008 roku Marek Dochnal pomówił Dorotę Kanię o powoływanie się na wpływy i płatną protekcję. Prokuratura Okręgowa w Opolu wszczęła śledztwo i skierowała akt oskarżenia przeciwko dziennikarce. Dorota Kania w 2016 r. została prawomocnie uniewinniona. Teraz sąd uznał, że lobbysta pomówił dziennikarkę i nakazał przeprosiny w mediach.

Macierewicz pozwie autorów książki na swój temat. „Wyłącznie plotki i pomówienia”

Książka „Antoni Macierewicz. Biografia Nieautoryzowana” zawiera wyłączenie plotki i pomówienia; w sposób brutalny i absolutnie skandaliczny...

zobacz więcej

W 2008 roku w telewizji TVN, w programie „Teraz my”, Marek Dochnal pomówił Dorotę Kanię o powoływanie się na wpływy i płatną protekcję. Po wystąpieniu lobbysty w programie prowadzonym przez Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego Prokuratura Okręgowa w Opolu wszczęła śledztwo i oskarżyła dziennikarkę o płatną protekcję.

Prokurator Beata Kozicka, która skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dziennikarce, w sierpniu 2010 r. z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego odebrała nominację na sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

Dorota Kania w 2016 roku została prawomocnie uniewinniona. Po tej decyzji został wznowiony proces cywilny przeciwko Markowi Dochnalowi.

Teraz sąd uznał, że lobbysta pomówił dziennikarkę i nakazał przeprosiny w mediach.

źródło:
Zobacz więcej