RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany ojciec wiózł dzieci. Siedząc za kierownicą dalej pił wódkę

40-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia (fot. Shutterstock/wavebreakmedia)
40-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia (fot. Shutterstock/wavebreakmedia)

Policja zatrzymała 40-latka, który wiózł samochodem dwójkę swoich dzieci i w tym czasie popijał wódkę. Kiedy wysiadł, miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. W ten sposób przejechał ponad 10 kilometrów – dowiedział się portal tvp.info.

Głuchołazy: pijana matka przysypiała na ławce. 8-letni syn próbował się nią opiekować

zobacz więcej

40-latek wpadł, gdy przyjechał do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Targu. W samochodzie, którym kierował siedziała dwójka jego dzieci w wieku trzech i sześciu lat.

Kiedy pracownicy OPS zorientowali się, że jest nietrzeźwy wezwali policję.

– Badanie wykazało, że ma ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie – wyjaśnia mł. asp. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu.

Funkcjonariusze ustalili, że pił wódkę także podczas jazdy. Przyjechał z domu. Musiał więc pokonać ponad 10 kilometrów. Na szczęście tym razem udało się uniknąć tragedii. – Dzieci całe i zdrowe zostały przekazane matce – mówi Garbacz.

Nieodpowiedzialny ojciec stracił prawo jazdy. Następnego dnia usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia małoletnich. Grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej