Będzie program Pralka Plus? Minister liczy na producentów

Minister liczy na inicjatywę producentów AGD (fot. Shutterstock/Vic Labadie)

„Liczymy na ciekawą ofertę producentów AGD” – powiedziała w rozmowie z portalem Money.pl minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Zdradziła, że producenci zgłosili pomysł dofinansowywania zakupu wyposażenia mieszkań.

Mieszkanie plus: 100 tysięcy mieszkań na koniec 2019 r.

– Będziemy mieli wystarczające środki, aby na koniec 2019 roku w przygotowaniu było 100 tys. mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie plus –...

zobacz więcej

Program nazwano roboczo Wyposażenie Plus, ale – jak czytamy na stronach Money.pl – mógłby też nazywać się Pralka Plus, Lodówka Plus czy Frania Plus. Rząd nie zamierza przeznaczać na ten cel własnych pieniędzy, jednak chętnie wsparłby taką akcję swoim patronatem.

„Producenci AGD powinni pomyśleć o polskim rynku nieruchomości, który rośnie bardzo szybko. Oferta na przykład »pierwsze mieszkanie« to powinna być inicjatywa, którą podejmie sam przemysł, bez żadnych szczególnych stymulacji ze strony administracji” – powiedziała Jadwiga Emilewicz.

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania. Projekt zakłada, że dopłaty będą wypłacane w równej wysokości przez dziewięć lat, a kryteria dla beneficjentów określi rada gminy.

Jednocześnie trwa realizacja rządowego programu Mieszkanie+, który zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem oraz z opcją dojścia do własności.

źródło:
Zobacz więcej