RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Jaki gra, żeby wygrać. A Trzaskowski gra, żeby grać”

– Patryk Jaki gra, żeby wygrać, a pan Trzaskowski gra, żeby grać. Nie potrafi wyzwolić się z powiązań z Hanną Gronkiewicz-Waltz, tak skompromitowaną – mówiła w „Minęła 8” Anna Krupka z Prawa i Sprawiedliwości. Józef Brynkus z Kukiz’15 stwierdził, że w Polsce kampania wyborcza trwa cały rok, ale jego ugrupowanie poczeka z ogłoszeniem swojego kandydata do dnia, kiedy zostanie ogłoszony termin wyborów.

Zasłyszane w Sejmie. „Gajewska wzięła kampanię Trzaskowskiego, bo nikt nie chciał”

Rafał Trzaskowski spotkał się dzisiaj z mieszkańcami Warszawy. Po spotkaniu został zapytany przez dziennikarza portalu tvp.info, czy Kinga Gajewska...

zobacz więcej

Politycy, którzy spotkali się w studiu programu „Minęła 8” dyskutowali o zbliżających się wyborach samorządowych i kampanii wyborczej.

– Patryk Jaki gra, żeby wygrać, a pan Trzaskowski gra, żeby grać. Nie potrafi wyzwolić się z powiązań z Hanną Gronkiewicz-Waltz, tak skompromitowaną – powiedziała Anna Krupka z PiS.

Józef Brynkus z Kukiz’15 ocenił, że mamy anachroniczne prawo, bo określa ramy, które nie są przestrzegane.

– Czekamy do momentu kiedy zostanie ogłoszony termin wyborów, żeby postępować zgodnie z prawem – wyjaśnił polityk Kukiz’15 i dodał, że jego zdaniem w Polsce kampania wyborcza trwa permanentnie przez cały rok.

Goście rozmawiali też o sytuacji w Krakowie, gdzie prezydent miasta Jacek Majchrowski zapowiedział, że wystartuje ze swojej listy, czyli „Przyjaznego Krakowa”, a nie z Koalicji Obywatelskiej, na co liczyli politycy PO i Nowoczesnej.

Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej zapewnił, że sprawa nie jest przesądzona i rozmowy są wciąż prowadzone.

– Prezydent Majchrowski oddelegował swoich przedstawicieli do rozmów, które mają doprowadzić do jednej wspólnej listy. Być może uda się taką listę stworzyć. Majchrowski cofnął się o jeden krok i bardzo dobrze. Nie wyobrażam sobie kuriozalnej sytuacji, że są dwie listy popierające jednego kandydata – stwierdził polityk Nowoczesnej.

Józef Brynkus z Kukiz’15 stwierdził, że Majchrowski nigdzie się nie cofnął. – Dalej jesteście u niego na kolanach. W przypadku Krakowa na kolanach jest zarówno Nowoczesna, jak i PO. Majchrowski czuje się na tyle silny, że ich ustawia po kątach. Potraktował ich jak pionki na szachownicy. Nawet nie figury tylko pionki – mówił Brynkus w TVP Info.źródło:
Zobacz więcej