RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

17-latek przegrał w rosyjską ruletkę. Policja zatrzymała kolegów ofiary

Koledzy ofiary mają być traktowani przed sądem jak dorośli (fot. TT)
Koledzy ofiary mają być traktowani przed sądem jak dorośli (fot. TT)

17-letni Amerykanin Matthew Minkler zginął podczas gry w rosyjską ruletkę. Jego ciało znaleziono w opuszczonym domu w Henderson na przedmieściach Las Vegas. W związku ze sprawą policja zatrzymała dwóch innych nastolatków.

Nastolatek walczy o życie po grze w rosyjską ruletkę. Użył pistoletu zamiast rewolweru

Tragiczny finał zabawy australijskiego 19-latka. Chłopak jest w stanie krytycznym po tym, jak urządził sobie z kolegami grę w rosyjską ruletkę....

zobacz więcej

Policja oświadczyła, że 16-letni Jaiden Caruso może mieć przedstawiony zarzut morderstwa z użyciem broni, a 17-letni Kody Harlan – pomocnictwa oraz niszczenia dowodów. Zatrzymani mają być traktowani jak dorośli. W Nevadzie za morderstwo grozi nawet kara śmierci.

Policja przyznaje, że uczestników morderczej gry zatrzymano przez przypadek. Śledztwo w sprawie zabójstwa wszczęto po tym, jak funkcjonariuszy wezwano do wypadku. Na jednym ze skrzyżowań rozbiło się auto, które przejechało na czerwonym świetle. Z mercedesa, który wcześniej skradziono, uciekli nastolatkowie. Szybko zostali namierzeni.

Podczas przesłuchania w telefonie jednego z chłopców odkryto film przedstawiający ciało w kałuży krwi. Opowiedział on wówczas o rosyjskiej ruletce i śmierci kolegi. Ustalono również, że jeden z zatrzymanych ukradł ofierze portfel z 300 dolarami, za które kupił sobie buty i narkotyki.

Śledczy ustalili, że ciało ofiary, która zginęła w kuchni na piętrze, zniesiono na dół i ukryto w szafie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej