Kosze na śmieci przepłacone 30-krotnie. Prokuratura zajmie się Muzeum II Wojny Światowej

Zawiadomienie złożył obecny dyrektor muzeum Karol Nawrocki (fot. Muzeum II Wojny Światowej)

Jest kolejne śledztwo w sprawie Muzeum II Wojny Światowej. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zbada możliwe wyrządzenie szkody w wielkich rozmiarach w okresie, kiedy placówką kierował Paweł Machcewicz. Instytucja miała stracić ponad 5 mln zł – informuje Radio Gdańsk.

„Gazeta Polska”: Kto zarobił na Muzeum II Wojny Światowej?

Lada w sekretariacie za ponad 25 tys. zł; bufet w kawiarni za ponad 130 tys. zł; parawan w punkcie informacyjnym za ponad 36 tys. zł – tyle płaciło...

zobacz więcej

Zawiadomienie złożył obecny dyrektor muzeum Karol Nawrocki. Jego zdaniem Machcewicz wyrządził szkodę muzeum na ponad 5 mln zł, kupując m.in. kosze na śmieci czy lady za ceny nawet ponad 30-krotnie wyższe od rynkowych.

Prokuratura zbada też, czy poprzedni dyrektor nie złamał prawa kupując wyposażenie muzeum bez przetargu. Jak zaznacza prok. Grażyna Wawryniuk, śledztwo jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie.

Prokuratura i CBA prowadzą już inne dochodzenie dotyczące popełnienia przestępstwa na szkodę Muzeum II Wojny Światowej. Dotyczy ono rozwiązania przez byłego dyrektora umowy o współpracy między muzeum a miastem Gdańsk. Zdaniem Nawrockiego było to działaniem na szkodę placówki.

źródło:
Zobacz więcej