Sąd uniewinnił pedofila. „Niewielu z nas jest bez skazy”

Franciszek G. został zwabiony przez łowców pedofilów (fot. Dziennikzachodni.pl)

Franciszek G., znany związkowiec Sierpnia’80, został uniewinniony od zarzutów propozycji obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej osobie podającej się za 14-letnią dziewczynę. – Pan Franciszek nie jest osobą kryształową, ale niewielu z nas jest bez skazy – uzasadnił sędzia Sąd Rejonowy w Tychach Marcin Chrobak.

65 przestępstw, w tym 40 seksualnych. Akt oskarżenia dla Krystiana W.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku oskarżyła 41-letniego Krystiana W. o popełnienie 65 przestępstw, w tym 40 o charakterze seksualnym. Mężczyzna miał...

zobacz więcej

Związkowiec wpadł w zasadzkę zastawioną przez łowców pedofilów. 29-letnia kobieta podawała się za 14-letnią Kamilę. Mężczyzna namówił ją na spotkanie w Tychach, składając propozycję obcowania płciowego. Na miejscu czekali na niego policjanci.

Franciszek G. usłyszał zarzuty za które grozi do dwóch lat więzienia – informuje „Dziennik Zachodni”.

G. przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Wniosek nie trafił jednak do sądu. Prokuratura uznała, że nie powinno dojść do skazania bez rozprawy, gdyż „ze względu na charakter tego czynu w takiej sytuacji cele postępowania nie zostaną osiągnięte”.

Wpływ na taką decyzję miało również to, że oskarżony był wcześniej karany za inne przestępstwo – znęcanie się nad rodziną.

Mimo to sąd uniewinnił Franciszka G., oceniając, że „w wyniku tej prowokacji społecznej nie można mówić o tym, by zaistniały znamiona zarzucanego czynu”.

– Tak naprawdę nie wiemy, czy oskarżony rzeczywiście chciał umówić się z 14-latką – uznał sędzia Chrobak.

Sąd doszedł do wniosku, że to 29-latka, która podawała się za 14-latkę, „nagabywała” starszego mężczyznę, a on ocenił, że wysłane przez nią zdjęcie nie wskazuje na to, by miała mniej niż 15 lat. Związkowiec miał spotkać się z nią – ocenił sędzia – by „zobaczyć, co z tego będzie”.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura Rejonowa w Tychach już zapowiedziała apelację.

źródło:
Zobacz więcej