Robili selfie i spadli w przepaść. Ciała znaleziono na popularnej plaży

Australijczyk i Brytyjka spadli z klifu z widokiem na plażę (fot. Shutterstock/Marcin Krzyzak)

Brytyjka i Australijczyk zostali znalezieni martwi na popularnej turystycznej plaży w Portugalii. Według służb para straciła równowagę w czasie robienia selfie i spadła z 30-metrowego klifu. Cztery lata temu w podobny sposób w Portugalii zginęło polskie małżeństwo; spadło w przepaść na oczach dzieci. Mężczyzna i kobieta pozowali do zdjęcia.

Tragiczny wypadek w Portugalii: Polacy spadli w przepaść na oczach dzieci

Robili zdjęcia, gdy nagle spadli w przepaść. Polskie małżeństwo zginęło tragicznie w portugalskiej miejscowości Sintra. O wypadku informują...

zobacz więcej

Portugalska gazeta „Correio da Manhã” podała, że para zmarła na Praia dos Pescadores (Plaża Rybacka) w pobliżu Ericeiry, nadmorskiego kurortu na zachodnim wybrzeżu kraju, około 40 kilometrów na północ od Lizbony.

Inna gazeta, „Jornal de Notícias”, informowała, że rybacy natknęli się na „scenę grozy”, gdy odnaleźli ciała około 6.30 rano. „Początkowo rybacy sądzili, że para śpi na plaży” – pisała gazeta. „Dopiero gdy podeszli bliżej, uświadomili sobie, że natrafili na zwłoki. Byli zszokowani tym, co zobaczyli”.

– Odkąd znaleźliśmy telefon komórkowy na klifie, wszystko wskazuje na to, że ofiary tuż przed śmiercią mogły robić sobie selfie – powiedział Rui Pereira da Terra, szef służby ratunkowej w porcie Cascais. W tym roku miną cztery lata od czasu tragicznej śmierci pary Polaków, którzy zginęli na oczach dwójki swoich dzieci na popularnym wśród turystów przylądku Cabo da Roca, najdalej wysuniętym na zachód punkcie Europy kontynentalnej. Z relacji świadków wynika, że dwójka dzieci w wieku 5 i 6 lat robiła swoim rodzicom zdjęcia na tle przepaści. W pewnym momencie dorośli zsunęli się z kilkudziesięciometrowego urwiska.

źródło:
Zobacz więcej