„Lekcje męstwa”. Milicjanci przywieźli dzieciom karabiny

Słuchaczami byli mali karatecy i uczestnicy „przyszkolnego, wojenno-patriotycznego” obozu (fot. Materiały prasowe)

Portal belsat.eu odnotował niecodzienne spotkanie. Na zamieszczonych zdjęciach widać maluchy celujące z karabinów maszynowych. Fotografie są zapisem ich spotkania z grodzieńskim OMON-em w ramach „lekcji męstwa”.

Milicjanci „ćwiczyli” na więźniach. Skandal na Białorusi

Przez cały ubiegły rok w więzieniu w Mohylewie trwały ćwiczenia z przymusowym „udziałem” więźniów – ujawnił niezależny białoruski portal Naviny.by....

zobacz więcej

Grodzieński OMON w ramach tych lekcji zaprosił do siebie w środę miejscowych gimnazjalistów, którzy spędzają wakacje na „przyszkolnym wojenno-patriotycznym” obozie.

„Dzieci z zainteresowaniem słuchały dowódcy, podpułkownika Wiktora Krawcewicza, który opowiedział o niełatwej milicyjnej codzienności i zadaniach” – chwalą się funkcjonariusze na swojej stronie internetowej.

„Milicjanci oprowadzili wycieczkę po jednostce i zademonstrowali broń. Ze szczególnym zainteresowaniem spotkały się pokazy samoobrony i sposobów ścigania uzbrojonych przestępców” – informuje OMON.

Tego samego dnia funkcjonariusze złożyli wizytę w miejscowym klubie sportowym Bars, w którym trenują młodzi karatecy. Przywitali ich sportowcy ze średniej i najmłodszej grupy wiekowej – odnotowuje belsat.eu. „Spotkanie funkcjonariuszy milicji i młodych karateków (…) wśród których trenują też dziewczynki, było pierwszym, ale zdaniem zastępcy dowódcy OMON-u, ppłk. Siarhieja Żuczkowa daje ono perspektywę na rozwój i współpracę” – napisano w informacji na stronie grodzieńskiej milicji.

źródło:
Zobacz więcej