Szok w Hiszpanii. Trener zwolniony tuż przed mundialem

Piłkarska reprezentacja Hiszpanii ma poważny problem. Tuż przed pierwszym mundialowym gwizdkiem prezes tamtejszej federacji zdecydował o zwolnieniu dotychczasowego selekcjonera – Julena Lopetegui. Jego obowiązki przejął dotychczasowy dyrektor sportowy, Fernando Hierro.

Mundial 2018. Brytyjska policja zabrała paszporty ponad 1200 chuliganom piłkarskim

Brytyjska policja poinformowała w środę o tymczasowej konfiskacie paszportów ponad 1200 chuliganów piłkarskich, których obejmują zakazy stadionowe...

zobacz więcej

Zamieszanie rozpoczęło się we wtorek, gdy władze Realu Madryt ogłosiły, że Lopetegui zostanie trenerem zespołu tuż po zakończeniu udziału w mistrzostwach świata.

Wielu kwestionowało moment, w którym zdecydowano się na taki ruch, ale „Królewscy” tak czy siak nie potrafiliby długo utrzymać go w tajemnicy. W oddanie selekcjonera w pracę z kadrą nie wątpił nikt, Hiszpanie wciąż pozostawali jednym z głównych faworytów do zdobycia złotego medalu.

Aż doszło do małego „trzęsienia ziemi”. Pięścią w stół uderzył prezes Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej – Luis Rabiales, który podważył etyczność postępowania Realu i 51-letniego szkoleniowca. Pomimo długich negocjacji z piłkarzami, którzy opowiadali się po stronie trenera, ostatecznie zdecydowano o jego sensacyjnym zwolnieniu.

„Sensacyjnym", bo pierwszy mecz Hiszpanów (z Portugalią) już w piątek (15 czerwca) o godz. 20:00. Rozbitą, zdezorientowaną kadrę przejął dotychczasowy dyrektor sportowy – Fernando Hierro.

Mistrzostwa świata w Rosji rozpoczną się w czwartek (14 czerwca, 17:00) meczem Rosji – gospodarza – z Arabią Saudyjską. Wszystkie spotkania pokaże Telewizja Polska.

źródło:
Zobacz więcej