Ciężarówka wjechała pod pociąg. Nie żyje jedna osoba

Zderzenie samochodu ciężarowego z pociągiem w Daleszewie.Jedna osoba zginęła, 22 odniosło rany (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Jedna osoba zginęła, 28 odniosło rany w zderzeniu samochodu ciężarowego z pociągiem, do którego doszło we wtorek w Daleszewie (Zachodniopomorskie). Nie kursują pociągi na trasie Szczecin – Kostrzyn.

Wielkopolska: tir wjechał pod pociąg

zobacz więcej

– Pomocy udzielono 28 osobom, z czego jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Jedna w stanie ciężkim została przetransportowana helikopterem lotniczego pogotowia. Pozostałe karetkami do okolicznych szpitali – poinformował rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej Tomasz Kubiak.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 13. Samochód ciężarowy przewożący drewno zderzył się we wsi Daleszewo w gminie Gryfino z pociągiem relacji Szczecin Główny – Zielona Góra – poinformował PAP asp. sztab. Grzegorz Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Według nieoficjalnych informacji, zginął kierowca ciężarówki, wśród rannych jest też maszynista i kierownik pociągu. Na miejscu pracuje prokurator.

Trasa Kostrzyn – Szczecin jest czasowo nieprzejezdna. Uszkodzony jest tor, sieć trakcyjna i słupy wsporcze.

Jak poinformował rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, na trasie Szczecin – Gryfino wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.
– Do północy zmiany dotyczą kursowania 20 pociągów Przewozów Regionalnych i czterech PKP Intercity – podał Siemieniec. Zaznaczył, że wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia ma się zająć specjalna komisja.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło infolinię w związku ze środowym zderzeniem ciężarówki i pociągu w Daleszewie pod Gryfinem (Zachodniopomorskie). Pod numer 800 170 010 mogą dzwonić rodziny osób poszkodowanych.

Trasa będzie zablokowana do końca dnia.

źródło:
Zobacz więcej