Premier Morawiecki złożył kwiaty na sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich

Premier Mateusz Morawiecki (fot. tt/Kancelaria Premiera)

Premier Mateusz Morawiecki złożył w środę w Krakowie kwiaty na sarkofagu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej oraz na sarkofagu Józefa Piłsudskiego – poinformowała na Twitterze Kancelaria Premiera.

Morawiecki: Drogi Unii i Ameryki zaczęły się dość mocno rozchodzić

Drogi Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych „zaczęły się dość mocno rozchodzić” – wskazuje w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” premier Mateusz...

zobacz więcej

Premier złożył też wieniec przed Pomnikiem Żołnierzy Polski Walczącej w Krakowie. Przed południem Morawiecki uczestniczył w kongresie Impact 2018.

Para prezydencka zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. Zginęli wówczas wszyscy pasażerowie i członkowie załogi, łącznie 96 osób. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Uroczystości pogrzebowe prezydenckiej pary odbyły się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r. Lech i Maria Kaczyńscy spoczęli w sarkofagu w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu.

W krypcie, w której znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, znajduje się także tablica ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Na tablicy widnieją: łacińska sentencja „Corpora dormiunt, vigilant animae” (Ciała śpią, dusze czuwają), napis: „Pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r.” oraz nazwiska ofiar katastrofy.

źródło:

Zobacz więcej