RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zasłyszane w Sejmie. „Gajewska wzięła kampanię Trzaskowskiego, bo nikt nie chciał”

Posłanka PO Kinga Gajewska w zasłyszanej w Sejmie i zrelacjonowanej na Twitterze przez współpracowniczkę PiS rozmowie miała stwierdzić, że Patryk Jaki „jest ciężkim przeciwnikiem”. Zapytana o to przez portal tvp.info, stanowczo zaprzeczyła.

Trzaskowski o Gazpromie: Prywatna firma bez związków z rządem

– Jest parafowane porozumienie prywatnych firm; trzeba jasno powiedzieć, że nie stoją za tym, dzięki Bogu, rządy – mówił Rafał Trzaskowski o...

zobacz więcej

„Ja natomiast na własne uszy słyszałam dziś w Sejmie jak K.Gajewska narzeka koleżance (nie bacząc czy ktoś słucha) że Patryk Jaki ma silny elektorat i jest „ciężkim przeciwnikiem”. A kampanię Trzaskowskiego wzięła – bo nikt w PO nie chciał. Tacy z was eksperci od botów. Śmiech” – napisała we wtorek na Twitterze Edyta Kazikowska, współpracownik PiS.

Chodzi o rzekomą rozmowę w kuluarach Sejmu, która miała się odbyć we wtorek około południa. Posłanka PO Kinga Gajewska miała rozmawiać z nieznaną osobą w jednym z sejmowych pomieszczeń. Polityk Platformy miała odnieść się do kampanii Rafała Trzaskowskiego oraz do internetowych „ataków” na Annę Mierzyńską.

– Mierzyńska ma się źle, bo musi zajmować się botami, które ją atakują – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Edyta Kazikowska, jednocześnie stwierdzając, że „było to mówione w dużych emocjach do tej drugiej osoby”.

–„ Ciężka sytuacja z Patrykiem Jakim, no bo to jest mocny kandydat” , tak mówiła Gajewska. Dodała też, że kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy jest ciężkim przeciwnikiem w Internecie, że jest dobry w memach – mówi Kazikowska, która miała usłyszeć rozmowę Gajewskiej.

Kazikowska stwierdza też, że w rozmowie „mówione było również, że nikt w Platformie nie chciał robić kampanii Trzaskowskiemu i dlatego miała »wziąć« ją Gajewska”. O całą sytuację zapytaliśmy pos. Kingę Gajewską. – Nie jestem rzecznikiem Rafała Trzaskowskiego i nie jestem w sztabie, a tym bardziej nie komentuję kampanii na korytarzach sejmowych – przekonywała w rozmowie z portalem tvp.info posłanka PO.

– Zajmuję się sprawami edukacji w Sejmie i na tym jestem skoncentrowana. Na każdego można rzucić kłamstwa i puścić tweeta. Natomiast jestem aktywna w social mediach i zawsze byłam – powiedziała.

źródło:
Zobacz więcej