RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rusza kampania „Dobry start”. Kancelaria Premiera publikuje spot

Po raz pierwszy program obejmie uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019 (fot. Kancelaria Premiera)
Po raz pierwszy program obejmie uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019 (fot. Kancelaria Premiera)

Kancelaria Premiera opublikowała spot promujący program „Dobry start”. Występujący w materiale rodzicie opowiadają, jak istotnym wsparciem będzie dla nich 300 zł na każde dziecko.

„Dobry start” - 300 zł dla każdego ucznia. Rusza kampania informacyjna

W poniedziałek rusza akcja informacyjna ws. wypłaty jednorazowego świadczenia w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka w ramach programu...

zobacz więcej

– Wsparcie, które możemy otrzymać dla naszych dzieci na początek roku szkolnego, będzie dużą pomocą – mówi Magda, matka czworga dzieci.

– Nie będziemy musieli brać kredytu na to, by wyprawić nasze dziecko do szkoły – dodaje Piotr, inny z rodziców. – Chcemy, żeby każde dziecko w wieku szkolnym do ukończenia 18. roku życia otrzymywało 300 zł jako wyprawkę przed każdym rokiem szkolnym – kończy spot premier Morawiecki.

Świadczenie będzie przysługiwało niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia. W przypadku uczących się dzieci niepełnosprawnych świadczenie przysługiwać ma nie dłużej niż do ukończenia 24. roku życia.

Szacuje się, że aż 4 mln 600 osób otrzyma świadczenia. Po raz pierwszy program obejmie uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/19.

źródło:
Zobacz więcej