Imigranci z Afryki przeszli przez zieloną granicę. Zatrzymała ich straż

Straż Graniczna zatrzymała trzech Gwinejczyków, którzy nielegalnie przedostali się do Polski (fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej)

Trzech młodych obywateli Gwinei przeszło przez tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski w rejonie Lubaczowa. Zatrzymali ich funkcjonariusze Straży Granicznej. Od początku 2018 r. SG zatrzymała na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą ponad 60 osób, które próbowały nielegalnie dostać się do Polski.

Niemiec przeszedł przez zieloną granicę. Chciał przekupić Straż Graniczną

61-letni Niemiec dwukrotnie przekroczył zieloną granicę z Ukrainą w rejonie Medyki. Był przekonany, że jako obywatel Unii Europejskiej może tak...

zobacz więcej

– Trzech młodych Afrykańczyków, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Celem mężczyzn była Francja - podała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, mjr SG Elżbieta Pikor.

Mężczyźni w wieku od 25 do 27 lat to obywatele Gwinei. Zostali zatrzymani w okolicy Budomierza w powiecie Lubaczowskim.

– Cudzoziemcy wyjaśnili, że od początku roku przebywali na Ukrainie jako studenci kierunków ekonomicznych. Wspólnie zaplanowali nielegalne przekroczenie granicy, bowiem nie posiadali francuskiej wizy, a chcieli dotrzeć do znajomych we Francji – mówiła mjr Pikor.

Rzeczniczka dodała, że trwają czynności zmierzające do przekazania ich z powrotem na Ukrainę.

Jak poinformowała mjr Pikor, że od początku roku strażnicy graniczni zatrzymali na podkarpackim odcinku tzw. zielonej granicy z Ukrainą ponad 60 cudzoziemców, którzy próbowali przedostać się na teren Polski i tym samym Unii Europejskiej.

źródło:

Zobacz więcej