RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski o Gazpromie: Prywatna firma bez związków z rządem

Rafał Trzaskowski uważa, że państwowy Gazprom to „firma prywatna” (fot. Carsten Koall/Getty Images/PAP/Rafał Guz)

– Jest parafowane porozumienie prywatnych firm; trzeba jasno powiedzieć, że nie stoją za tym, dzięki Bogu, rządy – mówił Rafał Trzaskowski o budowie gazociągu Nord Stream 2 podczas poprzedniej kampanii wyborczej. Był wówczas wiceministrem spraw zagranicznych. Faktycznie 51 proc. udziałów w przedsięwzięciu przypadło Gazpromowi, który jest firmą państwową.

Premier Ukrainy: Nord Stream 2 nową bronią hybrydową Rosji

Gazociąg Nord Stream 2 w rękach Rosji będzie nową bronią hybrydową. Musimy powstrzymać ten projekt – przekonywał na konferencji w Brukseli premier...

zobacz więcej

Wypowiedź Trzaskowskiego z września 2015 r. przypomniał użytkownik Twittera prowadzący profil Trzaskowski jak Komorowski, który wskazał również w materiale filmowym przykłady oczywistego zaangażowania rządów, przede wszystkim Rosji i Niemiec, w Nord Stream 2.

Wspomniane przez kandydata na prezydenta Warszawy „porozumienie prywatnych firm”, które powoływało spółkę do budowy gazociągu, 51 proc. udziału w tej spółce przyznawało Gazpromowi, który jest przedsiębiorstwem państwowym.

Program wyemitowany w TVP we wrześniu 2015 r. zamieszczamy w całości poniżej. Większość czasu rozmówcy poświęcają kwestii uchodźców, Rafał Trzaskowski ostro krytykuje stanowisko Prawa i Sprawiedliwości.

Ówczesny wiceminister spraw zagranicznych ostrzega, że w wypadku ewentualnej wygranej PiS „grozi nam absolutna marginalizacja w Unii”.

teraz odtwarzane
20.09.2015

Zobacz więcej