Mundial: „Daily Mail” zrobił analizę. Polska wychodzi z grupy, ale potem...

Suma zarobków polskich reprezentantów to 1,69 mln funtów (fot. Jakub Kaczmarczyk/PAP)

Brytyjski „Daily Mail” opublikował analizę mistrzostw świata w Rosji na podstawie zarobków piłkarzy. Zgodnie z analizą Polska reprezentacja wyszłaby z grupy z drugiego miejsca za Kolumbią, która pod względem zarobków piłkarzy wypada lepiej. Potem byłoby już gorzej...

Gwiazdy niemieckiej piłki mogą nie pojechać na mundial. Wszystko przez zdjęcie

Grający w Arsenalu Londyn Mesut Özil i Ilkay Gündoğan z Manchesteru City mogą nie pojechać z niemiecką reprezentacją na mundial w Rosji. Wszystko...

zobacz więcej

Suma zarobków polskich reprezentantów to 1,69 mln funtów a Kolumbii 1,89 mln. W kolejnej fazie rozgrywek, drużyna Adama Nawałki mierzyłaby się z Belgią. Tu reprezentacja „Czerwonych Diabłów” nas deklasuje. Zarobki piłkarzy belgijskiej drużyny oszacowano na 5,22 mln funtów. 


Według analizy finał zostałby rozegrany pomiędzy reprezentacjami Brazylii i Hiszpanii. Zarobki Canarinhos to około 5,8 mln funtów a drużyny z półwyspu pirenejskiego 5,47 mln. 

Gazeta na koniec podkreśla, że tego typu analizy należy traktować z przymrużeniem oka bowiem w piłce nożnej już nie raz zwyciężały drużyny teoretycznie słabsze. Najgorzej w zestawieniu wypadła drużyna z Panamy. Zarobki jej piłkarzy to około 150 tys. funtów.

źródło:
Zobacz więcej