RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Krzysztof Czabański: Część mediów komercyjnych jest stronnicza politycznie

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. (fot. Tytus Żmijewski/PAP)
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. (fot. Tytus Żmijewski/PAP)

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych powiedział, że część mediów komercyjnych jest stronnicza politycznie i stoi po stronie opozycji. Krzysztof Czabański nawiązał w Polskim Radiu 24 do swej wypowiedzi na wczorajszym spotkaniu z wyborcami.

Czabański: PO rozpowszechniała o mnie nieprawdziwe informacje

zobacz więcej

Powiedział wtedy, że cenzura w PRL-u była nieraz mniej dokuczliwa, niż cenzura w postaci właściciela we współczesnych mediach komercyjnych. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych wyjaśnił, że była to „myśl wyostrzona”. Miała ona pokazać, że także w państwie demokratycznym istnieją niebezpieczeństwa dla wolności mediów. 


Widać to, jego zdaniem, w części mediów komercyjnych. – Są one niesłychanie zaangażowane i stronnicze politycznie. Do tego stopnia, że jeżeli nie lubią jakiejś partii czy obecnego obozu władzy, to wszystko, co zrobi rząd, odrzucają z góry – powiedział Krzysztof Czabański. Przewodniczący dodał, że mediom publicznym zarzuca się, iż są mediami propagandowymi. Tymczasem są one zobowiązane do tego, aby przedstawiać racje obozu władzy.   – Ktoś musi obywatelem pokazać, jak rząd wywiązuje się z realizacji programu. Tego programu, który obywatele wybrali głosując w wyborach 2015 roku – powiedział Krzysztof Czabański. Dodał, że „to jest jakby realizacja polskiej racji stanu. Kto ma bronić polskiej racji stanu, jak nie polskie media publiczne” – powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych. 

Krzysztof Czabański dodał, że zagraniczny kapitał w mediach nie zawsze realizuje polską rację stanu. Należy więc wzmacniać polskie, prywatne inicjatywy medialne, niezależnie od poglądów politycznych ich właścicieli.

źródło:
Zobacz więcej