Masakra w meczecie. Napastnik strzelał w czasie modlitwy

Zdjęcie ilustracyjne (fot. PAP/EPA/JALIL REZAYEE)

Cztery osoby modlące się na terenie jednego z meczetów w powiecie Mando Zayi w prowincji Chost, na wschodzie Afganistanu, zostały zastrzelone przez niezidentyfikowanych napastników –poinformowali przedstawiciele lokalnych władz. Trzy osoby są ranne.

Krwawy zamach w Nigrze. Trzy kobiety wysadziły się w powietrze

Trzy zamachowczynie w nocy z poniedziałku na wtorek wysadziły w powietrze meczet w mieście Diffa w południowo-wschodnim Nigrze, zabijając 10...

zobacz więcej

Rzecznik gubernatora prowincji Talib Mangal powiedział, że napastnicy otworzyli ogień do 15 osób modlących się na terenie świątyni. Ataku dokonano z jadącego samochodu. Nie podano, do którego z nurtów islamu należy zaatakowany meczet.

Lokalna policja poinformowała, że prowadzone jest dochodzenie w sprawie zamachu, ale jeszcze nikogo nie aresztowano. W atak zaangażowany był więcej niż jeden napastnik, ale nie jest jasne ilu dokładnie. Nie wiadomo też, jaki był motyw ataku i czy w meczecie modlili się jacyś urzędnicy. Zarówno bojownicy talibscy, jak i dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) przeprowadzali wcześniej ataki na urzędników państwowych. Żadna grupa na razie nie wzięła na siebie odpowiedzialności za środowy atak.

źródło:
Zobacz więcej