RAPORT

Pogarda

Pociąg z węglem wykoleił się w Sosnowcu

Wykolejona lokomotywa wypadła z szyn i zablokowała oba tory (fot. Facebook/Hubert Cyba)
Wykolejona lokomotywa wypadła z szyn i zablokowała oba tory (fot. Facebook/Hubert Cyba)

Najnowsze

Popularne

Na stacji Sosnowiec Maczki na linii Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Kraków Główny doszło do wykolejenia pociągu towarowego. Wykolejona lokomotywa zablokowała przejazd kolejowy.

Przewrócił się pociąg z węglem. Zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Poznań–Szczecin

Skład towarowy przewożący węgiel przewrócił się na nasypie kolejowym we Wronkach (woj. wielkopolskie). Wprowadzono zmiany w ruchu pociągów na...

zobacz więcej

Na stacji Sosnowiec Maczki wykoleił pociąg towarowy z węglem. W rejonie przejazdu kolejowego w ulicy Skwerowej należący do spółki PKP Cargo elektrowóz prowadzący skład węglarek wypadł z szyn i wjechał w podtorze sąsiedniego toru blokując w ten sposób oba tory linii kolejowej z Dąbrowy Górniczej do Krakowa.

W wyniku wypadku zablokowany został również przejazd kolejowy na lokalnej drodze prowadzącej do terminalu w Sławkowie. Terminal ten stanowi zakończenie szerokotorowej linii kolejowej z krajów byłego Związku Sowieckiego.

Nie ma informacji o ofiarach, nie jest też znana przyczyna wypadku. Na miejscu pracują zastępy Straży Pożarnej, policja i służby PKP.

Kilka tygodni wcześniej do podobnego wypadku doszło we Wronkach na innej ważnej magistrali, łączącej Poznań i Szczecin. Wykoleiło się wtedy 12 wagonów z węglem, trasa była zablokowana przez dwa dni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej