RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wdowa i syn Escobara prali pieniądze pochodzące z handlu narkotykami? Są zarzuty

Maria Isabel Santos Caballero i Juan Sebastian Marroquin Santos (fot. TT/La Exitosa 95.3 FM)‏
Maria Isabel Santos Caballero i Juan Sebastian Marroquin Santos (fot. TT/La Exitosa 95.3 FM)‏

Argentyński sąd zarzucił wdowie i synowi zmarłego kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara pranie brudnych pieniędzy – informuje Reuters.

Juan Pablo Escobar: Moja miłość do ojca była bezwzględna, ale nie chciałem iść w jego ślady

Kiedy miałem siedem lat ojciec powiedział mi, że jest przestępcą i że to on zlecił zabójstwo ministra sprawiedliwości. Kiedy oglądaliśmy...

zobacz więcej

Federalny sędzia Nestor Barral wskazuje, że środki te miały pochodzić z handlu narkotykami. Była żona Escobara Maria Isabel Santos Caballero i jego syn Juan Sebastian Marroquin Santos będą odpowiadać z wolnej stopy. Na czas dochodzenia ich majątek zamrożono.

W związku ze sprawą prania pieniędzy zarzuty usłyszał również Mauricio „Chicho” Serna Valencia, były kolumbijski piłkarz grający m.in. w argentyńskim zespole Boca Juniors Buenos Aires.

Caballero i Santos żyją w Argentynie. Oficjalnie odcięli się od przestępczej działalności Escobara, barona narkotykowego, który w pewnym momencie kontrolował 80 proc. światowego rynku kokainowego. Przywódca kartelu z Medellin został zabity podczas policyjnej operacji w 1993 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej