Nie żyje Włodzimierz Ławniczak

Walkę z chorobą przegrał Włodzimierz Ławniczak, który od grudnia 2009 r. był członkiem zarządu Telewizji Polskiej. Miał 52 lata. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek w Warszawie.

Włodzimierz Ławniczak zmarł nagle. Wiedzieliśmy, że jest chory, że leży w szpitalu i czekaliśmy na Jego powrót. Nie tylko jako Prezesa, przede wszystkim jako człowieka, którego szanowaliśmy, który dla każdego miał czas i dobre słowo.

Był menedżerem wielkiego serca i odwagi, który przejmował stery w najtrudniejszym momencie telewizji i rozpoczął pracę niemal organiczną, od podstaw, z jednym celem – przywrócenia telewizji publicznej pełnego blasku – mądrych programów, wysokiej jakości, sprawności zarządzania, przestrzegania zasad warsztatu i zasad etycznych. Rozpoczął ten proces ze świadomością skali przeciwieństw. Tej pracy organicznej oddał wszystkie siły. Aż za bardzo. Pracował nad strategią, której głównym mottem był klucz do przyszłości: maksimum misji! W tym upatrywał oczywisty sens istnienia Telewizji Polskiej.

Potrafił pracować i podejmować decyzje ponad osobistymi urazami, był przecież przed laty bez powodu zwolniony z pracy jako dyrektor Biura Reklamy. Pracował potem w różnych firmach ale wiedział, że wróci do matecznika, do miejsca, gdzie tak bardzo chciał rozwijać publiczne powinności. Taki był zawsze, od czasów studenckich i czasu, gdy był zastępcą redaktora naczelnego studenckiego tygodnika „Itd.” Z wykształcenia inżynier telekomunikacji, miłośnik książek i teatru telewizji, wzorowy mąż, ojciec dwojga ukochanych dzieci. Starał się łączyć wszystkie obowiązki, wypełniać je do końca…

Żegnaj Włodku, przekazałeś nam ważny znak, że można inaczej. Dobrze i mądrze.

Telewizja Polska

– Tak trudno uwierzyć, że bliski współpracownik, kolega i przyjaciel, już nie usiądzie obok na posiedzeniu Zarządu – powiedział p.o. prezes TVP Bogusław Piwowar . – Odejście Włodzimierza Ławniczaka to niewymierna strata dla telewizji publicznej. Włodek był człowiekiem kreatywnym, pełnym energii i pomysłów, dążącym do odbudowy mediów publicznych i ścisłej współpracy Telewizji Polskiej z Polskim Radiem. Jego pomysły będziemy rozwijać: projekt wspólnej informacyjnej agencji medialnej czy wspólnej komisji etyki – strażnika zasad i naszych powinności – zapewnił Piwowar. – Odszedł wybitny menedżer. Bez niego trudniej nam będzie zmieniać telewizję, ale cel pozostaje ten sam – sprawne zarządzanie, akceptacja widzów, mocna pozycja rynkowa. Taką telewizję chciał widzieć Włodek – powiedział p.o. prezes TVP.

Włodzimierz Ławniczak urodził się w Koninie 25 sierpnia 1959 roku. Był magistrem inżynierem telekomunikacji. Ukończył Akademię Techniczno-Rolniczą im. Śniadeckich w Bydgoszczy.

W latach 1990-91 był zastępcą redaktora naczelnego studenckiego tygodnika „Itd.” Od 2001 do 2004 roku był dyrektorem Biura Reklamy TVP, a w latach 2005-2007 pracował w Polkomtelu na stanowisku zastępcy Dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju, a następnie na stanowisku Dyrektora Departamentu Rozwoju Korporacyjnego.

Od grudnia 2009 roku był członkiem Zarządu TVP S.A.

Zobacz więcej